Przejdź do głównej zawartości
konkurs
konkurs

Poradnik konkursowicza

Konkurs

Codziennie w sieci pojawia się kilkadziesiąt a może i setki konkursów. Poradnik konkursowicza pozwoli Wam przyjrzeć się dokładnie na czym to polega. Są osoby które potrafią żyć z konkursów, grają a później nagrody sprzedają. Inne osoby próbują swoich sił bo fajnie czasami dostać coś za darmo. Każda rzecz cieszy jak nie musimy za nią zapłacić. Specjalnie dla Was codziennie śledzimy konkursy internetowe  TUTAJ. Codziennie nowe aktualizacje i codziennie nowe nagrody.Konkursy możemy podzielić na kilka kategorii:

1. Konkursy internetowe: to takie w których zazwyczaj odpowiada się na pytanie lub wypełnia ankietę;

2. Konkursy na facebooku: organizowane na portalu społecznościowym Facebook, gdzie jednym z warunków jest polubienie profilu firmy. Konkurs odbywa się za pomocą specjalnej aplikacji lub na tablicy. Częściej wybierany jest konkurs na tablicy, za aplikację niestety trzeba zapłacić i to nie mało. Większość osób oraz firm podaje jako jeden z warunków że należy udostępnić na swojej tablicy publicznie informację o konkursie. Zgodnie z regulaminem facebooka jest to zabronione, nie można o to prosić. Jeżeli ktoś ma ochotę to może sam to udostępnić, aby poinformować dalej znajomych.


Jeżeli zamieszczasz konkurs na tablicy to należało by w opisie dodać taką notatkę:
Ta promocja nie jest sponsorowana, prowadzona, administrowana i związana z Facebookiem w żaden sposób. Jako uczestnik rozumiesz że dostarczasz informacje organizatorowi promocji a nie Facebookowi. Informacje podane w konkursie, będą wykorzystane w celu dystrybucji nagród.

Od 1 stycznia 2015 roku wchodzi nowy regulamin na Facebooku, który mówi że nie można żądać polubienia strony, każda osoba może sama zdecydować czy chce lubić stronę czy nie. Znając życie, firmy i tak organizując konkurs będą pisały że należy polubić ich fanpage.

3. Konkursy fotograficzne: jak nazwa sama mówi należy przesłać zdjęcie do konkursu. Pamiętajcie że zdjęcia muszą być Wasze, bo akceptując regulamin oświadczacie że macie prawa do tego zdjęcia. Sprawdzenie tego czy zdjęcie nie zostało ściągnięte z internetu jest bardzo proste i szybkie więc nie warto oszukiwać. Jak nie firma to uczestnicy konkursu szybko to wyłapią.

4. Konkursy promocyjne: to takie w których musimy udać się do sklepu i kupić najpierw produkt w promocji. Pamiętajcie że należy zachować paragon, zazwyczaj przy wygranej należy paragon odesłać w liście. Jak już mamy paragon to można wziąć dalej udział w konkursie, albo odpowiedzieć na dane pytanie lub przesłać zdjęcie. W takich konkursach często jest dużo nagród do wygrania.

5. Konkursy SMS: Te konkursy często łączą się z promocyjnymi. Aby wysłać smsa należy najpierw kupić promocyjny produkt a następnie wysłać sms z dokończeniem zdania.

6. Konkursy kulinarne: to takie w których musisz napisać swój przepis na danie, dokumentując to w niektórych konkursach zdjęciem.

7. Konkursy z nagrodami gwarantowanymi: nie zależnie czy wygrasz czy nie, każdy kto weźmie udział otrzyma nagrodę gwarantowaną np. w postaci e-booka, zniżki, kuponu rabatowego itd.


Wygrywać może każdy. Od czego zacząć? Utwórz sobie zakładkę w przeglądarce o nazwie KONKURSY i dodawaj tam wszystkie konkursy w których bierzesz udział aby nie zapomnieć sprawdzić np. wyników. Konkursowiczów z dnia na dzień przybywa, konkurencja jest naprawdę ogromna. Ludzie prześcigają się, czasem obrażają tylko po to aby wygrać.

Na czym polegają konkursy?
Zasady konkursów są różne, jedne są na hasła, w innych należy napisać wierszyk, jeszcze w innych wystarczy odpowiedzieć na pytanie lub przesłać zdjęcie. Jedno jest pewne aby wygrać należy być kreatywnym. Mało lubiane konkursy na facebooku na tzw. "lajki", gdzie wygrywa osoba która zbierze najwięcej głosów, nie ważne że hasło czy zdjęcie będzie beznadziejne, ważne że firma będzie miała większy zasięg.

Błędy popełniane przez konkursowiczów.
1. Nie czytanie regulaminów
2. Plagiaty

Większość osób nie czyta w ogóle regulaminów. Biorą udział w konkursie, zaznaczają od razu że akceptują regulamin i grają. Później szukają po różnych forach paragonów bo nie wiedzieli że to był konkurs promocyjny, obudzili się dopiero jak dostali maila że wygrali i że muszą odesłać paragon aby otrzymać nagrodę. W regulaminie często też napisane jest ile powinna mieć wypowiedź np. do 5 zdań czy 1000 znaków, a niektórzy konkursowicze przesyłają wiersze na całe strony A4, a później się dziwią że nie wygrali.

Plagiat jest często wyłapywany przez innych konkursowiczów. Gracze którzy grają codziennie znają się po imieniu i nazwisku i pamiętają często prace czy były już zgłaszane w innych konkursach. Często konkursowicze sami sprawdzają w necie czy zdjęcie nie zostało pobrane z internetu, aby wyeliminować innego konkursowicza z gry o nagrodę.

Skąd brać konkursy?
To proste, wejdź na stronę ŁOWCA KONKURSÓW  tutaj codziennie śledzimy i zamieszczamy dla Was nowe konkursy z ciekawymi nagrodami.

Podatek od wygranych nagród.
Od wygranych w konkursach pobiera się co do zasady zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 10% wartości nagrody (zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o PIT). Jednak zwolniona z PIT jest wartość wygranych w konkursach i grach organizowanych przez środki masowego przekazu jeżeli jednorazowa wartość tych wygranych nie przekracza 760 zł (na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o PIT).

Od nagród, których wartość przekracza 760 zł organizator konkursu jest zobowiązany do poboru i odprowadzenia - na rachunek urzędu skarbowego – 10 % podatku dochodowego od całej wartości nagrody (wygranej) oraz złożenia formularza PIT-8AR.

Często ze względów wizerunkowych organizatorzy konkursów pokrywają koszty podatku za zwycięzców swoich konkursów. Jeżeli ten podatek zapłacony za zwycięzców ma być kosztem podatkowym organizatora konkursu powinien on wpisać do regulaminu konkursu formułę mówiącą o tej zasadzie.

Komentarze

virtualnetia / projektowanie stron www