Przejdź do głównej zawartości
konkurs

Darmowa książka "Gorzka czekolada. Społeczne aspekty uprawy kakao w Wybrzeżu Kości Słoniowej w kontekście zasad międzynarodowego handlu i konsumpcji"


Gorzka czekolada stanowi interdyscyplinarne studium ukazujące rolę Wybrzeża Kości Słoniowej w handlu międzynarodowym – państwa, który jest największym na świecie eksporterem ziaren kakaowca. Publikacja prezentuje dzieje najnowsze WKS, transformację kraju postkolonialnego od „cudu gospodarczego” do wojen domowych. W kolejnych rozdziałach ukazana została także: społeczna historia czekolady, życie codzienne na plantacjach kakaowca w iworyjskim interiorze. Omówiono także system certyfikacji sprawiedliwego handlu i działalność spółdzielni fair trade – jednego z możliwych rozwiązań, zmieniających oblicze niestabilnej gospodarki iworyjskiej.

Książka została wydana przez PAH w ramach projektu „Wiedza prowadzi do zmian! Silna współpraca pomiędzy organizacjami pozarządowymi i środowiskiem akademickim w promocji zagadnień rozwojowych wśród polityków i społeczeństwa | Knowledge Makes Change (KMC)! Strong co-operation between NGOs and academics in promoting development among politicians and public”. Przy realizacji projektu Polska Akcja Humanitarna korzysta ze wsparcia Unii Europejskiej. Za treść publikacji odpowiedzialna jest wyłącznie Polska Akcja Humanitarna i jej partnerzy, w żadnym wypadku treść ta nie może być postrzegana jako odzwierciedlenie stanowiska Unii Europejskiej.

Aby zamówić książkę za darmo należy wypełnić formularz TUTAJ

Komentarze

Prześlij komentarz

virtualnetia / projektowanie stron www